Przyrząd ortopedyczny

Jestem twórcą przyrządu ortopedycznego, który służy do uelastyczniania przykurczonych po procesach chorobowych stawów kończyn górnych. Uelastycznianie dotyczy głównie stawu ramiennego, a także łokciowego. Z dobrym skutkiem terapeutycznym mogą z niego korzystać chorzy, mający upośledzoną ruchomość kończyny po złamaniach łopatki, obojczyka, kości ramiennej, promieniowej, łokciowej, po zwichnięciach stawu ramiennego (łopatkowo-ramiennego), obojczykowo-barkowego, łokciowego. Pomaga w dojściu do zdrowia po złamaniach żeber, mostka, a także kręgosłupa piersiowego. Jego używanie przyczynia się również do zwiększenia zakresów ruchów  przy zapaleniach stawów i stopniowego zmniejszania ich dolegliwości bólowych. Stosowanie tego przyrządu powoduje także uelastycznianie klatki piersiowej - wzrost jej objętości, co warunkuje zwiększenie pojemności płuc i wpływa korzystnie na elastyczność wszystkich struktur klatki piorsiowej i narządów znajdujących się w sąsiedztwie.. Może więc  być zalecany w przypadku chorób płuc, mięśnia sercowego, wątroby, pęcherzyka żółciowego, śledziony, trzustki, nerek itd.

Wyrób posiada budowę drabinkową z zamieszczonymi na sznurku w stałej odległości od siebie 9 uchwytami (elementy drewniane). Uchwyty te przy końcach mają wywiercone otwory, przez które przechodzi łączący je sznurek. Oddalone są od siebie dzięki elementom dystansującym (plastikowe rurki), które nanizane na sznurek znajdują się między uchwytami. Na końcach przyrządu znajdują się drewniane walce.

Sposób użytkowania:

tool_01.jpg

Przyrząd łapiemy za uchwyt przy jego końcówce i podnosząc rękę do góry umieszczamy go na plecach. Drugą ręką od dołu, również za plecami, chwytamy za możliwy do złapania uchwyt. Próbujemy w ten sposób zbliżyć do siebie maksymalnie ręce. Osiągnięte zbliżenie rąk utrzymujemy przez kilkanaście sekund tak, aby z czasem było możliwe splecenie palców rąk. W opisany sposób ćwiczymy jednocześnie obydwie kończyny.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyrząd łapiemy za uchwyt przy jego końcówce i podnosząc rękę do góry umieszczamy go na plecach. Drugą ręką za plecami chwytamy za uchwyt przy drugiej końcówce i prostując rękę w łokciu bardziej przeciągamy do tyłu rękę, która znajduje się u góry. Osiągnięte uniesienie ręki utrzymujemy kilkanaście sekund. W opisany sposób ćwiczymy unoszenie jednej kończyny.
 

 

 

 

 

 

 

 

tool_04.jpgPrzyrząd łapiemy za uchwyt przy jego końcówce i podnosząc rękę do góry umieszczamy go na plecach. Drugą ręką za plecami chwytamy za uchwyt przy drugiej końcówce. Ręką umieszczoną u góry podciągamy rękę umieszczoną za plecami tak aby uzyskać jej maksymalne uniesienie. Osiągnięte uniesienie utrzymujemy kilkanaście sekund.